>> Промисловість і використання

Органічні коагулянти і флокулянти

Органічні коагулянти і флокулянти широко застосовують в практиці підготовки питної води, очищення стічних вод і зневоднення шламу. Органічні коагулянти - це полімери, що мають високий катіонний заряд, який необхідний для дестабілізації негативно заряджених колоїдних частинок і забезпечення швидкого утворення пластівців.

Органічні флокулянти - це водорозчинні високомолекулярні сполуки, які при введенні в дисперсні системи адсорбуються або хімічно зв'язуються з поверхнею частинок дисперсної фази і об'єднують частинки в агломерати (флокули), сприяючи їх швидкій седиментації.

Реагенти

Органічні коагулянти EXTRAFLOCKТМ є низькомолекулярними поліелектролітами. На відміну від неорганічних коагулянтів, механізм дії органічних коагулянтів ґрунтується на явищі адсорбції молекулярних ланцюжків на частках  абруднень із наступним утворенням сполучних містків (зв’язків) між ними.
Вибір типу і марки коагулянту здійснюється на підставі  практичного досвіду застосування полімерних реагентів і коригується шляхом лабораторних випробувань.

Флокулянти EXTRAFLOCK™ належать до групи поліакриламідів із загальною формулою (-CH2CHCONH2-)n. Являють собою аморфну, розчинну у воді речовину з високою молекулярною масою. Флокулянти використовуються для збільшення розмірів пластівців, утворених в процесі коагуляції та подальшого їх ефективного видалення.